Історія закладу
Кілійський заклад загальної середньої освіти №2 – один із найстаріших закладів міста та усієї територіальної громади. Його історія починається у 60-ті роки. Заклад освіти розташований на вул. Миру, 2 у будівлі, збудованій для графині Толстой А.В. на початку ІХХ ст.
У 1944 р. була заснована школа №10 по вул. Гагаріна, 24, в якій навчання велося молдовською мовою. Одним із перших директорів цієї школи був Ткаченко Павло Нікіфорович.
З 1955 року школу №10 очолював Рошиян Сергій Іванович – досвідчений організатор та керівник учнівського та педагогічного колективів. Він зміцнив матеріальну базу школи, відкрив інтернат для дітей із молдавських шкіл Червоного Яру, Приозерного, Дмитрівки, Фурманівки, домігся виділення земельної ділянки, яку обробляли самі учні.
З 1960 року директором школи було призначено Райнова Бориса Олександровича. Школа славилася своїм педагогічним колективом: Зубарюк Ю.В. та Рябая К.П. - вчителі хімії, Сидора З.Д. - вчитель літератури, Герчі П.М. та Осмокеску В.В. - вчителі молдавської мови, Подільська О.М. та Грама Т.М. - вчителі французької мови.
На початку 60-х років швидкими темпами розвивається Кілійський судноремонтний суднобудівний завод. Для працівників заводу було збудовано мікрорайон «Селище СРЗ», в якому оселилися трудівники заводу. Виникла потреба у новій школі, яка розташувалася у будівлі графської резиденції та колишньої казарми на вул. Миру, 2. Школа була восьмирічною, директором школи був призначений Рошиян С.І.
У 1965р. молдавська школа №10 та восьмирічна школа №2 об'єдналися. Вчительський колектив направив свої вміння, сили, педагогічний досвід для освіти та виховання підростаючого покоління. Чудові педагоги Литвинова А.А., Рошиян Т.П., Бондар В.Я., Буркан А.В., Дяченко Г.Г., Голубєва А.І., Постовалова Р.В., Зубова Л.С. передавали учням свої знання, прищеплювали любов до навчання. З'явилася ціла плеяда талановитих вчителів початкових класів: Брегой М.М., Бусуйок Ж.Ф., Анохіна В.С., Райнова Л.П., Яцишина В.А., Юрінова В.М., які вміло вели в країну знань найменших школярів, прищеплюючи їм не тільки міцні знання, а й повагу до своїх батьків, школи, міста, країни.
До міцного колективу школи вливаються молоді вчителі: Іотка М.М., Вазанова Н.Б. – вчителі української мови та літератури, Полякова О.П., Скрипкіна Л.М. - вчителі російської мови та літератури, Дудницька В.Г. - вчитель фізики. Генчева Н.П., Руденко Н.Ф. - вчителі математики, Адамов С.В. – вчитель історії, Кривенко А.І., Масленнікова Т.Є., Чебанова М.А. – вчителі початкових класів. Переймаючи досвід старших колег, працюючи над підвищенням свого професійного рівня, дуже швидко вони перетворилися на досвідчених педагогів, на професіоналів, які знають свою справу.
Близько десяти років очолювала школу Конопелько М.Ф., досвідчений керівник та талановитий педагог. До учительського колективу приходять молоді педагоги: Правдива В.К., Полянська В.А., Кушнір Л.В., Коряковська С.А., Гагауз Ф.І., Вігер І.А., Писаренко Л.М., Херсоненко І .П., Панчина О.С., Грекова Н.Д. Це вчителі, які ведуть учнів до вершин знань, прищеплюючи бажання вчитися і розвивати свої здібності. Зовсім молоді педагоги Бесчастна І.О. – вчитель англійської мови, Прилєпова А.В. – вчитель української мови та літератури, Ігнатьєва А.О., Гришаєнко О. А. – вчителі початкових класів, які дуже швидко заявили про себе як вимогливі та творчі особистості, що цікаво проводять і уроки, і позакласні заходи.
Запорукою успішної роботи вчителів, зростання їхнього професіоналізму є робота методичного кабінету закладу, який очолює Правдива В.К. Випускниця КООШ №2, вона багато років (з 1990 р.) пропрацювала учителем початкових класів, а з 1999 року – заступницею директора з навчально-виховної роботи. Вимоглива до себе, знаюча тонкощі методики викладання та психології дитини, яка не знає спокою, впроваджує інноваційні технології, людина, закохана у свою професію, Вікторія Кирилівна стала тим методичним та мозковим центром, куди стікається все передове та прогресивне.
Її методичний кабінет-справжня лабораторі. Її знання, високий професіоналізм здобули глибоку повагу не лише вчителів, батьків, учнів школи, а й учителів всього району.
Більше 20 років очолює виховний процес у школі Бурнусус Г.В. – людина творча, невтомна – вона заряджає дітей бажанням виявляти свої творчі здібності. Вже багато років поспіль школа посідає призові місця у багатьох творчих конкурсах різного рівня.
Понад 35 років очолює заклад освіти Онищенко Дмитро Іванович. Багато жителів Кілії пам'ятають його як досвідченого вчителя географії, який вміє цікаво та захоплююче розповідати про свій предмет. Як директор, Дмитро Іванович, зміцнює матеріальну базу закладу, перетворюючи його старі кабінети на сучасні класи, насичені комп'ютерами, інтерактивними дошками, принтерами, планшетами, сучасним обладнанням для практичного застосування. Злагоджено працюють дві мінікотельні, забезпечуючи теплом та затишком класи. Пластикові вікна та двері приємно змінили вигляд закладу та надали йому сучасного вигляду.
Свій робочий день директор починає з обходу території закладу, його досвідченому оку видно кожен недолік. Тож у закладі завжди чисто, прибрано, затишно. Дмитро Іванович – досвідчений педагог, знає та любить дітей, і вони платять йому повагою та розумінням. Завдяки його зусиллям вчителі, батьки, діти – одна велика шкільна родина.
Сьогодні у закладі працюють 35 вчителів, навчаються 333 учні. Середній вік учителів 40 років. У педагогічному колективі трудяться вчителі методисти – Онищенко Д.І., Правдива В.К., Журкова Н.В., Полякова О.П., старші вчителі – Чебанова М.А., Писаренко Л.М. Панчина, Є.С. Кушнір Л.В., Дєткова С.О., Херсоненко І.П., Коряковська С.А. 80% педагогічного колективу - це вчителів вищої та першої кваліфікаційної категорії.
Але головне у школі – це талановиті, знаючі, виховані діти, учні Кілійського закладу загальної середньої освіти №2, які вже багато років поспіль стають переможцями та призерами Всеукраїнських олімпіад з різних навчальних предметів на різних етапах. Учні Дєткової С.А., Полякової О.П., Гагауз Ф.І., Кушнір Л.В., Анапрієнко В.Й., Херсоненко І.П., Реви Л.І., Генчевої Н.П., Коряковської С.А., Панчиної О.С., Бесчастної І.О. щорічно займають призові місця у предметних олімпіадах. Участь у МАН дає учням самостійно працювати над науковою проблемою, говорити своє нове слово про науку. Успішно готують учнів до участі в МАН Дєткова С.А., Кушнір Л.В, Полякова О.П., Гагауз Ф.І.
Щорічно учні закладу беруть участь в обласних та регіональних творчих конкурсах, виявляючи свої творчі здібності, обіймають призові місця.
Випускники школи успішно складають ЗНО з української мови, математики, історії, географії, біології та інших навчальних дисциплін.