Наказ про зарахування дітей  до першого класу  Кілійського ЗЗСО №2 Кілійської міської 
ради в 2025/2026 навчальному році

https://docs.google.com/document/d/



ДО УВАГИ БАТЬКІВ ТЕРИТОРІЇ ОБСЛУГОВУВАННЯ КІЛІЙСЬКОГО ЗЗСО № 2 КІЛІЙСЬКОЇМІСЬКОЇ РАДИ
Шановні батьки!
 
З 01 квітня 2025 року наш заклад розпочав прийом заяв про зарахування дітей шестирічного віку до першого класу в 2025/2026 навчальному році!
На виконання наказу Міністерства освіти та науки України №367 від 16.04.2018 року «Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти» ВИ МАЄТЕ МОЖЛИВІСТЬ, не виходячи з дому, в режимі онлайн на сайті «ЕЛЕКТРОННА РЕЄСТРАЦІЯ В ЗАКЛАДИ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ» подати заяву на вступ дитини до школи. Для цього необхідно зареєструватись на сайті (за посиленням https://school.isuo.org/contact), обрати заклад загальної середньої освіти, створити заявку та підтвердити заяву сканованими копіями необхідних документів.

Батьки можуть зазначити необхідну категорію першочергового зарахування та слідкувати за станом заяви. На зазначеному сайті у розділі ТЕХНІЧНА ПІДТРИМКА Ви можете знайти Інструкцію для батьків «Електронна реєстрація в заклади загальної середньої освіти», яка допоможе Вам зареєструвати Вашу дитину до ЗЗСО та подати відповідні документи в електронному вигляді.

Як альтернативний варіант, Ви можете подати заяву про зарахування до першого класу власноруч, завітавши до приймальні ЗЗСО, що знаходиться за адресою : вул. Миру, 2.
ЗРАЗОК ЗАЯВИ додається; заяву для заповнення можна роздрукувати, скориставшись посиланням https://drive.google.com/.../1S7IaQh4IcKDqZ6imk20.../view...)
Заяви, за можливістю, мають бути подані в термін до 31 травня поточного року.
‌Обирайте зручний для ВАС СПОСІБ ПОДАЧІ ДОКУМЕНТІВ ДО ЗЗСО та готуйтеся до вступу дітей до першого класу в 2025 році.

 
УВАГА!!!
Під час сигналу «Повітряна тривога» прийом документів не здійснюється.  У паперовій формі приймання документів здійснюється у разі створенняі безпечних умов для працівників закладу освіти та громадян.
 
 
Наказ МОН України від 16.04.18 № 367
Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для
здобуття загальної середної освіти

посилання за адресою https://drive.google.com/file/d/nakaz

НАКАЗ  МІНІСТЕРСТВА  ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ
від 20.05.2024  № 714
Про затвердження Змін до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти 
https://zakon.rada.gov.ua



ПОДАННЯ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ЗАРАХУВАННЯ ДІТЕЙ ДО 1-ГО КЛАСУ

Заява про зарахування дитини до 1-го класу закладу освіти, за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає (перебуває) ця дитина, подається одним із батьків дитини особисто до 31 травня. У заяві зазначаються відомості про серію, номер (за наявності) та дату видачі таких документів:

• свідоцтва про народження дитини. У разі його відсутності керівник закладу освіти зобов’язаний невідкладно поінформувати орган опіки і піклування за місцезнаходженням закладу освіти для сприяння в його оформленні;

• медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086/о «Медична довідка (витяг з медичної картки амбулаторного хворого)
У разі наявності та за бажанням заявника у заяві про зарахування зазначаються відомості про серію, номер, дату видачі:

• висновку про комплексну (чи повторну) психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини (для зарахування дитини з ООП до інклюзивного чи спеціального класу (з його утворенням у разі відсутності));

• одного з документів, що підтверджує місце проживання або перебування дитини чи одного з її законних представників на території обслуговування закладу освіти (згідно з п.8 Порядку ведення обліку дітей дошкільного, шкільного віку та учнів).

При поданні документів, у тому числі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, перевірка їх достовірності здійснюється закладом освіти з використанням АІКОМ після внесення реквізитів відповідних документів.

Батьки можуть подавати документи до інших закладів освіти (без обмеження їх кількості) для зарахування на вільні місця. Присутність дитини під час їх подання, жеребкування або зарахування не є обов’язковою і не може вимагатися працівниками закладу освіти чи бути умовою для зарахування. 

 

При запису дитини до школи батьки (законні представники) можуть ознайомитися з необхідними документами – Статутом, Правилами внутрішнього розпорядку школи .  


В закладі створені всі умови для отримання повної загальної середньої освіти в новій українській школі.
Мова викладання – українська.
Іноземні мови – англійська мова (з 1-го класу), німецька мова (з 5-го класу).
До послуг Ваших дітей:
•    навчання та виховання в світлих класах;
•    досвідчені вчителі, чуйний та ввічливий персонал;
•    вивчення двох іноземних мов;
•    психологічний супровід;
•    соціальний супровід;
•    постійний медичний нагляд

Набирає 1-ший клас у 2025/2026 н. р. вчителька початкових класів Журкова Наталя Володимирівна, яка в своїй роботі використовує сучасні освітні технології інформаційно-комунікативного навчання та ефективні форми і методи ведення уроків.

Педагогиня розвиває у дітей основні компетентності творчі здібності, підтримує їхні обдарування, формує навички самоосвіти особистості, виховує загальнолюдські моральні якості, патріотизм, національні почуття, повагу до народних традицій.

ЗАПРОШУЄМО ДО НАШОГО ЗАКЛАДУ!

 ІНФОРМАЦІЯ

щодо  Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів
 до державних та комунальних закладів освіти 
для здобуття повної загальної середньої освіти
 

З 1 серпня 2024 року набув чинності наказ Міністерства освіти і науки України від 20.05.2024 № 714 «Про затвердження Змін до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти».
 З текстом Порядку зі змінами можна ознайомитись тут: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0564-18#Text

  Найважливіші зміни:

Зарахування дітей до закладів освіти для здобуття початкової, базової чи профільної середньої освіти за денною формою навчання; переведення учнів з одного закладу освіти до іншого, відрахування учнів із закладів освіти з 1 серпня 2024 року відбувається ВИКЛЮЧНО з використанням електронних сервісів: програмно-апаратного комплексу «Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту» (АІКОМ) або засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Портал Дія).
Відповідно до наказу Міністерства освіти і  науки України «Про затвердження Змін до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, заява про зарахування дитини до школи може бути подана одним із батьків або повнолітньою особою:
•    особисто (нарочно) або електронною поштою, факсом, іншими засобами електронного зв’язку;
•    в електронній формі з використанням АІКОМ або онлайн-сервісів.
Накази керівника закладу освіти про зарахування дітей, переведення, відрахування учнів формуються автоматично в електронній формі засобами АІКОМ.
Кожний заклад має визначити відповідального працівника закладу освіти, органу управління у сфері освіти, які відповідно до своїх посадових обов’язків та/або наказу керівника забезпечують організацію зарахування дітей, переведення, відрахування учнів з використанням АІКОМ або онлайн-сервісів.
З 1 серпня 2024 року довідки із закладів освіти про можливість зарахування, факт зарахування або незарахування НЕ ПОТРІБНІ. Достовірність наданих до закладу документів перевіряється засобами АІКОМ автоматично, зокрема, документи, що підтверджують місце проживання/перебування на території обслуговування.

ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ БАТЬКІВ

Батьки мають право:

·        На вибір для своїх дітей (до отримання ними основної загальної освіти) форм освіти і видів освітніх установ.

·        На прийом дітей до школи   відповідно до Статуту школи і Законом України про загальну освіту.

·        На ознайомлення з Статутом школи  та іншими документами, що регламентують організацію освітнього процесу.

·        На ознайомлення з ходом і змістом освітнього процесу, а також з оцінками успішності своїх дітей.

·        При виникненні спірних питань обговорювати їх з учителями або адміністрацією школи і звертатися до уповноваженого з прав учасників освітнього процесу.

·        Забезпечувати релігійне виховання дітей відповідно до своїх власних переконань. Нікому окремо і жодній групі осіб не слід нав’язувати релігійне виховання, несумісне з їх переконаннями.

·        Надавати добровільну благодійну допомогу школі у формі, передбаченої Статутом; ознайомитися з матеріалами про використання виділених коштів.

·        За згодою адміністрації познайомитися з вчителями, з розкладом уроків до початку навчального року.

·        Вимагати дотримання прав дитини.

·        На повну інформацію про навчальний процес.

·        На додаткову зустріч з вчителем (після уроків) за попередньою домовленістю з учителем, якщо батько вважає, що на те є підстави.

·        Висловлювати обгрунтовану критику на адресу школи на батьківських зборах, а також при зустрічі з директором школи.

·        На своєчасну інформацію на батьківських зборах і зустрічах батьківської громадськості з директором школи.

 

·        У разі конфлікту між батьком і вчителем, між учителем і учнем, а також в разі конфлікту між самими учнями на переклад дитини за згодою адміністрації в інший клас.

Батьки зобов’язані:

·        Забезпечувати і захищати права та інтереси своїх дітей, не завдаючи шкоди їх фізичному та психологічному здоров’ю, моральному розвитку, виховувати дітей, виключаючи зневажливе, грубе, жорстоке, принижуюче людську гідність поводження, образу, експлуатацію. 

·        Виконувати Статут школи. 

·        У разі академічної заборгованості, відповідальність за ліквідацію її протягом наступного навчального року покладається на батьків (законних представників). 

·        Не допускати невиправданого втручання в роботу вчителів  з питань, які за своїм характером входять в коло професійних обов’язків. 

·        Забезпечити в міру своїх здібностей і фінансових можливостей умови життя, необхідні для нормального розвитку дитини. 

·        Забезпечити дитину всім необхідним для відвідин школи (канцелярське приладдя, спортивна форма, додаткові навчальні посібники). 

·        Регулярно відвідувати батьківські збори, відвідувати школу за викликом класного керівника або адміністрації. 

·        Відпускати дитину на позакласні шкільні заходи, якщо дитина здорова і сама того бажає. 

·        Контролювати відвідуваність уроків, виконання домашніх завдань і результати навчального процесу. 

·        Батьки зобов’язані стежити за зовнішнім виглядом дитини.