Головна » 2020 » Февраль » 12 » Педрада
14:53
Педрада

Педрада "Здорові діти - здорова нація"

«Без здоров'я і мудрість незавидна, і мистецтво бліде, і сила в’яне, і багатство без користі, і слово безсиле», - писав Герофіл. Увага до питання здоров'я школярів суттєво зросла. Про несприятливість у даній сфері говорять давно, але сьогодні ця проблема стоїть дуже гостро.
За останнє десятиріччя чітко спостерігаються такі фактори, які впливають на стан здоров'я учнів, а саме: зростання навчального навантаження, вільний час діти все більше проводять за переглядом фільмів, за комп'ютерними іграми, соцмережі, смартфони. Усе це призводить до гіподинамії, порушення постави, порушення зору.
Сучасна медицина займається не здоров'ям, а хворобами, не профілактикою, а лікуванням. Завдання ж освітнього закладу - зберегти, зміцнити здоров'я учнів, сформувати в них відповідальне ставлення до власного здоров'я.
Здоров'я зберігаючі технології не є чимось невідомим, таємним, чудодійним.
11 лютого педагогічний колектив Кілійського ЗЗСО № 2 обговорював питання щодо створення умов та формування навичок здорового способу життя, профілактики захворюваності в школярів. Заступник директора з НВР Г.В.Бурнусус акцентувала увагу всіх педагогів на тому, що виховання шанобливого ставлення до здоров'я необхідно починати з раннього дитинства. На думку фахівців-медиків, 75% всіх хвороб людини закладено в дитячі роки. І педагог може зробити для здоров'я вихованця ЗЗСО не менше, аніж лікар.
Здоров'я дітей – це загальна проблема медиків, педагогів і батьків. І рішення цієї проблеми залежить від впровадження в освітній процес здоров'я зберігаючих технологій. Вона проаналізувала стан здоров'я дітей нашого закладу, представила слайди із діаграмами по диспансеризації дітей, які заставили замислитися кожного педагога.

Інтерактивна форма проведення педагогічної ради захопила усіх, 4 групи педагогів, але всі однодумці. Кожен додавав ідей, формулював думки, приймав участь у проектах та інтерактивних тренінгах! Цікавими та насиченими були виступи Л.М. Писаренко, вчителя фізичної культури, Л.І.Реви, вчителя біології, С.А. Коряковської. вчителя математики, О.С.Панчиної, вчителя англійської мови, О.О. Гришаєнко, вчителя початкових класів, Л.О.Трифонової, соціального педагога, А.В.Прилепової, практичного психолога закладу.

Кожен з них ділився власним досвідом впровадження здоров'язберігаючих технологій в освітній процес, говорив про різне, але всі їх виступи зводились до одного:використання вчителями на уроках та на перервах прийомів рухової активності, нейтралізація стресів, організація гарячого харчування, зв'язок навчального матеріалу з життям, озброєння учнів валеологічними та екологічними знаннями - це повсякденна діяльність закладу освіти. Ефективність позитивного впливу на здоров'я школярів різних оздоровчих заходів визначається не хаотичністю методів, а системною роботою за всіма напрямками. Підсумовуючи головне питання педагогічної ради, ми, педагоги, прийшли до висновку, що процес навчання в закладі має сприяти формуванню в учнів переконання, що здоровий спосіб життя і культура здоров'я є основою людського щастя.

Крім цього, педагоги разом із заступником директора з НВР Правдивою В.К. розглянули нормативні документи щодо проведення ДПА-2020, обговорили перспективні шляхи безперервного професійного зростання педагогів в нових умовах підвищення кваліфікації. Засідання педагогічної ради пройшло в діловій та конструктивній формі. Педагоги ЗЗСО взяли для своєї подальшої педагогічної та методичної роботи багато корисної інформації.

Просмотров: 160 | Добавил: violettabelous | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0